O galerii


     V metropoli východních Čech v Hradci Králové, ve městě, které je centrem kulturního a uměleckého dění tohoto regionu, byla 17. listopadu 1990 otevřena soukromá prodejní umělecká galerie B A R B A R A
     Majitelka Renata HÜBNEROVÁ zde soustřeďuje díla místních, regionálních, pražských výtvarníků, ale i mimopražských výtvarníků, zahrnující převážně současné umění a tvorbu. V milém prostředí galerie si můžete vybírat z volně vystavených originálů obrazů, plastik, keramiky, skla, drobných uměleckých šperků i originálních doplňků z kůže. Nebudete-li si moci z tohoto množství sami vybrat, ochotně Vám poradí odbornou radou personál galerie..
     S ochotou a možností výběru, kterou vám poskytne prodejní soukromá umělecká galerie
B A R B A R A, budete určitě spokojeni. Přijďte a přesvědčte se.
     Těšíme se na Vaši návštěvu. 
у

     Tak toto napsala paní Hubnerová o své galerii při jejím vzniku. Tato slova bezezbytku naplňovala po celou dobu, kdy stála v jejím čele. V září, 2014 předala svoji práci nám, Aleně a Jiřímu Dudychovým. A začala nám velká práce. Pokračovat v tom, čím byla galerie známá.  Můžeme říci, že jsme s paní Hubnerovou kamarádi, tykáme si. Předání se neslo v duchu – „jo, a nezapomeňte, na výstavy musíte ještě pozvat toho a toho“. Proto jí chceme poděkovat za vše, co pro nás udělala při předávání galerie.

     Protože vedeme již dvě galerie, v Litomyšli Galerii de Lara a Praze AD Galerii, doufáme, že naplníme krédo galerie Barbara, a přivedeme do ní i nějaké nové výtvarníky, aniž bychom opomíjeli ty, na které jsou návštěvníci galerie Barbara zvyklí.

     Vaši Alena a Jiří Dudychovi